21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Osmani, Kurti e Konjufca bëjnë homazhe në Prekaz, nuk deklarohen për media

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti e kryekuvendari Glauk Konjufca kanë bërë homazhe në varrezat e Jasharajve në Prekaz.

Pas homazheve mediat pritën që tre krerët e shtetit të deklarohen por ata vazhduan rrugën dhe nuk e thanë ansjë fjalë, shkruan Reporteri.net.

Kjo shkaktoi jo pak habi te gazetarët të cilët u përgatitën se çfarë do të thoshin tre krerët më të lartë të shtetit.

Për dallim prej tyre, pasi bën homazhe para mediave folën kryetari i PDK-së Memli Krasniqi dhe ai i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Memli Krasniqi tha se sakrifica titanike e familjes Jashari i dha drejtim luftës së UÇK-së, shkruan Reporteri.net.

Kurse Lumir Abdoxhiku deklaroi se me rënien e komandantit Adem Jashari dhe familjes Jashari lindi përpjekja finale për liri, shtet e pavarësi

Memli Krasniqi bën homazhe në Prekaz: Me 5,6 dhe 7 Mars shënojmë ditët kur ka lindur liria e Kosovës

Lumir Abdixhiku në Prekaz: Me rënien e Adem Jasharit dhe familjes Jashari lindi përpjekja finale për liri, shtet e pavarësi

/Reporteri.net/.

 

<p>The post Osmani, Kurti e Konjufca bëjnë homazhe në Prekaz, nuk deklarohen për media first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles