14.4 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Memli Krasniqi bën homazhe në Prekaz: Me 5,6 dhe 7 Mars shënojmë ditët kur ka lindur liria e Kosovës

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe sot në mëngjes në Prekaz.

Ai me këtë rast ka thënë se sakrifica titanike e familjes Jashari i dha drejtim luftës së UÇK-së, shkruan Reporteri.net.

“Me 5,6 dhe 7 Mars shnënojmë ditët kur ka lindur liria e Kosovës dhe qytetarëve tonë. Si çdo shqiptarë tjetër e konsiderojmë obligim për të ardhur në Prekazin e lavdisë së familjes Jashari për të treguar respektin tonë të përjetshëm, vlerësimin e pafund të sakrificës së tyre titanike që i dha drejtim luftës së UÇK-së”, tha Krasniqi.

Ai përmendi edhe mungesën e themeluesve të UÇK-së që gjenden në Hagë.

“Në këto vitet e fundit e ndjejemë mungesën e themeluesve të Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit e shokëve të tjerë. Në ditët e tilla duhet ta kujtojmë e vlerësojmë sakrificën e familjes Jashari por edhe jetën që e ka dhënë secili dëshmorë i UÇK-së”, tha Krasniqi. /Reporteri.net/.

<p>The post Memli Krasniqi bën homazhe në Prekaz: Me 5,6 dhe 7 Mars shënojmë ditët kur ka lindur liria e Kosovës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles