21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Ukraina thotë se ka vrarë afro 1 mijë ushtarë rusë në 24 orët e fundit

Ukraina ka pretenduar se ka vrarë 930 ushtarë rusë në 24 orët e fundit.

Në përditësimin e fundit mbi humbjet ruse, Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha se gjithsej 153 mijë e 120 personel ushtarak janë vrarë.

Ai gjithashtu raportoi se 302 avionë ushtarakë, 2,071 dronë dhe 6,692 automjete të blinduara luftarake janë shkatërruar që nga fillimi i luftës.

<p>The post Ukraina thotë se ka vrarë afro 1 mijë ushtarë rusë në 24 orët e fundit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy