21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Kuvendi nesër me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së, flasin Osmani dhe Kurti

Kuvendi i Kosovës nesër do të zhvillojë seancë solemne për nder të 25 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Seanca pritet të nis në ora 12:00.

Me këtë rast para deputetëve do të flasë presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

“Në orën 12:00, Presidentja Osmani merr pjesë dhe mban fjalim në Seancën Solemne të Kuvendit të Republikës së Kosovës, me rastin e shënimit të Epopesë së UÇK-së”.

Po ashtu deputetëve dhe të pranishmëve nesër pritet t’u dhjetohet dhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në seancën solemne për shënimin e 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së”.

<p>The post Kuvendi nesër me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së, flasin Osmani dhe Kurti first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles