16.8 C
New York
Thursday, June 8, 2023

Buy now

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi merr pjesë në varrimin e Agron Haradinajt

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga deputetë dhe anëtarë të Kryesisë së PDK-së, ka marrë sot pjesë në varrimin e Agron Haradinajt, ish pjesëtar i UÇK-së dhe vëlla i Nasim Haradinajt.

Agron Haradinaj vuante nga një sëmundje e rëndë e shkaktuar nga presioni i eksplodimit të një rakete të hedhur nga aeroplanët e ushtrisë serbe në bombardimet në fshatin Prilep të Deçanit.

Agroni një jetë të tërë ishte në shërbim të Atdheut, para lufte, në luftë e në paqe. Bashkë më të vëllain Nasimin, angazhimin për vendin e kishte trashëguar nga i ati Smajl Haradinaj.

<p>The post Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi merr pjesë në varrimin e Agron Haradinajt first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,795FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy