21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Haradinaj: Në Prekaz ka ndodhur kthesa e vetëdijes kombëtare dhe vetëdijes për çlirim

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, për nder të 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së, si dhe përvjetorit të sulmit të tretë të forcave serbe, ndaj familjes Jashari.

Haradinaj tha se në Prekaz ka ndodhur kthesa e vetëdijes kombëtare dhe vetëdijes për çlirim, njofton Klankosova.tv.

“Sot, më 5 mars, me bashkëluftëtarë nga të gjitha trevat e Kosovës dhe trojeve shqiptare, me kolegë, me deputetë, kryetar komunash, me të ri e të reja, nderojmë këtu në Prekaz, në vendin ku ka ndodhur kthesa e vetëdijes sonë kombëtare, e vetëdijes për çlirim, e ku i gjithë populli pranoi kushtrimin prej këtu, për t’u përballë, për të luftuar, deri në çlirim”, tha Haradinaj, pas homazheve.

“Mu në këtë vend pushojnë legjendarët tonë, komandanti ynë, Adem Jashari, familja Jashari, por po ashtu prej këtij vendi, nisemi gjithmonë më të fortë, për të gjitha ato sfida e punët që na presin”.

“I përjetshëm kujtimi për të rënët për liri, për familjen Jashari, për komandantin legjendar Ademi Jashari”, përfundoi Hardinaj.

<p>The post Haradinaj: Në Prekaz ka ndodhur kthesa e vetëdijes kombëtare dhe vetëdijes për çlirim first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy