21.2 C
New York
Sunday, May 28, 2023

Buy now

Gratë dhe vajzat veterane nderojnë sakrificën e Jasharajve

Në kuadër të shënimit të Epopesë së UÇK-së edhe gratë dhe vajzat veterane të UÇK-së janë mbledhur në një takim për të nderuar rezistencën dhe qëndresën heroike të komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari në Prekaz.

Takimin e me veteranet e luftës së UÇK e ka përshëndetur Fatmir Limaj, ish-komandant i cili me këtë rast ka thënë se sot e 25 vjet me parë në Prekaz, Komandanti Legjendar ndryshoi rrjedhën e historisë kombëtare.

“Atje ndodhi ri-ngritja Kombëtare Shqiptare”, tha ai.

<p>The post Gratë dhe vajzat veterane nderojnë sakrificën e Jasharajve first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,784FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy