10.3 C
New York
E martë, 28 Mars, 2023

Buy now

Mehaj takon përfaqësues të NATO-s, flitet për rolin e KFOR-it në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e NATO-s, të cilin e cilësoi si të shkëlqyeshëm.

Mehaj ka thënë se me përfaqësues të NATO-s ka diskutuar për rolin e KFOR-it në Kosovë dhe për progresin e reformës së sektorit të sigurisë.

“Takimi i shkëlqyeshëm me aleatët e interesuar të NATO-s, organizuar nga Delegacioni i Britanisë së Madhe në NATO në krye me ambasadorin David Quarrey”, ka shkruar Mehaj.

“Diskutim shumë i rëndësishëm për progresin e reformës së sektorit të sigurisë, rolin thelbësor të KFOR-it dhe marrëdhëniet e shkëlqyera e kontributi i NATO-s në Kosovë”, ka shkruar Mehaj në Twitter.

Great meeting with interested Allies @NATO, hosted by the @UKNATO Ambassador @DavidQuarrey. Very important discussion on the security sector reform progress, the essential role of @NATO_KFOR & excellent relations & contribution of the #NATO#NALT in #Kosovo. pic.twitter.com/zW4naImx96

— Armend Mehaj (@armend_mehaj) February 7, 2023

<p>The post Mehaj takon përfaqësues të NATO-s, flitet për rolin e KFOR-it në Kosovë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,751FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy