12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Vazhdon thirrja e MSh-së: Vloni ujin para se ta konsumoni

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media ka kërkuar që uji i pijes të vlohet para se të konsumohet.

Kjo, kërkesë e tyre po bëhet pothuajse çdo ditë për shkak të turbullirave që kanë ndodhur nga vërshimet.

“Kjo procedurë e vlimit të ujit është aq e thjeshtë dhe e zakonshme, por e domosdoshme për të parandaluar shpërthime epidemike”, thuhet në apelin e MSh-së.

<p>The post Vazhdon thirrja e MSh-së: Vloni ujin para se ta konsumoni first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles