5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Tensione në Kuvendin e Shqipërisë, Sali Berisha përjashtohet nga seanca

Ish-kryeministri Sali Berisha përjashtohet nga seanca plenare, pasi bllokoi foltoren.

Kjo erdhi pasi Kuvendi nuk e miratoi kërkesën e grupimit Berisha për mocion me debat me kryeministrin Edi Ramën për çështjen McGonigal.

Seanca plenare e Kuvendit është përfshirë nga tensione të mëdha mes një grupi deputetësh demokratë, kryetares së Kuvendit dhe mazhorancës këtë të enjte.

<p>The post Tensione në Kuvendin e Shqipërisë, Sali Berisha përjashtohet nga seanca first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles