10.5 C
New York
E premte, 24 Mars, 2023

Buy now

Shtyhet edhe për 10 ditë afati i konkursit për policë në veri

Policia e Kosovës e ka vazhduar edhe për 10 ditë afatin për paraqitjen e aplikacioneve për të gjithë ata që duan t’i bashkohen këtij institucioni për katër komunat në veri.

Në këtë konkurs, të drejtë aplikimi kanë të gjitha komunitetet (serbë, boshnjakë, turq, goranë, romë, ashkali, egjiptas, kroatë, malazezë e maqedonë).

Sipas policisë, kriteret në konkurs mbeten të njëjta si dhe kandidatët të cilët kanë konkurruar në këtë konkurs nuk është e nevojshme të aplikojnë sërish.

Kujtojmë se shpallja e vendeve të reja të punës në polici në katër komunat veriore vjen pas dorëheqjeve të policëve serbë nga pozitat e tyre të punës.

<p>The post Shtyhet edhe për 10 ditë afati i konkursit për policë në veri first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,748FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy