13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Rritja e tatimit në pronë, Murati nesër raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, të premten do të raportojë në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Temë diskutimi do të jetë “Rritja e vlerës së faturave të tatimit në pronë”.

Rritja e faturave të tatimit në pronë, u kritikua nga qytetarët dhe nga partitë opozitare.

Ankesa pati edhe Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK), të cilët deklaruar se këtë vendim e ka marrë niveli qendror.

Rritja e tatimit në pronë, përplasi ditën e djeshme deputeten e LDK-së, Hykmete Bajrami me ministrin Murati. Ky i fundit tha se “në të kaluarën ka pasur raste të nënvlerësimit të pronave”. Madje sipas Muratit komunat kanë qenë të pajtuara me këtë vlerësim.

 

 

 

<p>The post Rritja e tatimit në pronë, Murati nesër raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy