13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Rritet sërish çmimi i derivateve në Kosovë, flasin nga shoqata e naftëtarëve

Në dy ditët e fundit në Kosovë, ka pasur ngritje të lehtë të çmimit të derivateve.

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani tha për Gazetën Online Reporteri.net se çmimet dizeli po shitet me çmim 1,47 cent deri në 1,60, ndërsa Benzina 1.32 deri në 1.40 cent.

Por, Berjani ka paralajmëruar se ditët në vijim pritet të ketë sërish rënie të çmimit të derivateve, si pasojë e lëvizjeve të mëdha në tregjet ndërkombëtare.

Ai thotë se stabilizim në tregjet e derivateve pritet të ketë në muajin mars të këtij viti.

“Po pritet në ditët në vijim të ketë prapë rënie të çmimit të derivateve. Çfarë çmime do të ketë në ditët në vijim saktësisht nuk mund ta  themi sepse  ka lëvizje të mëdha në berzë dhe tregjet ndërkombëtare.

Stabilizim dhe rënie më të theksuar të çmimit të derivateve sipas informatave nga organizata prodhuese OPEK pritet te ketë në në muajin mars”, tha Berjani për Reporteri.net.

<p>The post Rritet sërish çmimi i derivateve në Kosovë, flasin nga shoqata e naftëtarëve first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles