13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Dorëheqjet në ShSKUK, Haxhiu i PDK-së: Shëndetësia drejt degradimit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka reaguar pas dorëheqjes së Pranvera Zejnullahut nga ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Shërbimit Klinik Universitar i Kosovës.

Haxhiu në një postim në Facebook shkruan Zejnullahu ishte “viktima” e radhës e klaneve dhe grupeve të interesit në shëndetësi.

Postimi i plotë:

Çka po ndodh me shëndetësinë?

Dr.Pranvera “viktima” e radhës e klaneve dhe grupeve të interesit në shëndetësi.

Dr. Pranvera do të duhej të dorëhiqej pas skandaleve të njëpasnjëshme në sektorin e shëndetësisë, por ajo duket te jetë “viktima” e radhës së grupeve te interesit të instaluara në shëndetësinë tonë.

Dr. Pranvera dha dorëheqje, por Bordi i SHSKUK-së qe keqmenaxhon me miliona euro vazhdon ta ketë mbështetjen e Qeverisë.

Skandale, keqpërdorime, dorëheqje e largime nga sektori publik. Shëndetësia jonë çdo ditë po shkon drejt degradimit

Reklama
Nuk ka përmirësim të shërbimeve shëndetësore, nuk ka mbështetje për profesionistët shëndetësorë. Lëre që mungojnë rezultatet, por as të emëruarit politik nuk po gjenë qetësi.

Siç po shihet degradimi dhe shkatërrimi i këtij sektori dhe jo vetëm nuk është i rastësishëm!!.

<p>The post Dorëheqjet në ShSKUK, Haxhiu i PDK-së: Shëndetësia drejt degradimit first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles