13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Pasojat e vërshimeve në Llaushë, Geci: Një fermer humbi 10 mijë pula

Kryetari i Kuvendit të PDK’së në Llaushë, Arbër Geci, ka treguar për pasojat që kanë shkaktuar vërshimet e fundit në Podujevë te fermerët.

Geci tregoi për një fermer në Llaushë, që si pasojë e vërshimeve, i janë mbytur dhjetë mijë pula në fermën e tij, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

Në vërshimet e parafundit, ai kishte humbur edhe 5 mijë pula të tjera.

“Ashtu siç e përmendem ditë më parë fatin e keq në këto vërshime si shumë shtëpi e biznese në Llaushë e kishte edhe ferma e pulave.”

“Fatkeqësisht disa javë më parë nga vershimet e parafundit pësoi mjaft shumë, me humbjen e rreth 5 mijë pulave por vërshimet e fundit të datës 19 janar i dhanë një goditje fatale duke i’a mbytur për rreth më shumë se 10 mijë copë pula pothuajse të gjitha duke mos numëruar edhe ushqimin, pajisjet përcjellëse dhe objektin në terësi”, shkroi ai në Facebook.

Postimi i plotë:

<p>The post Pasojat e vërshimeve në Llaushë, Geci: Një fermer humbi 10 mijë pula first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles