6.9 C
New York
E premte, 24 Mars, 2023

Buy now

Hill: Serbia veç ka filluar të paguajë “çmim të lartë” për mosvendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill tha sot Serbia tashmë po paguan “një çmim shumë të lartë” për mosvendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë.

Hill nuk bëri të ditur se për çfarë sanksione bëhet fjalë konkretisht, transmeton Reporteri.net.

“Ne e kuptojmë se Serbia ka një marrëdhënie historike dhe përvojë me sanksionet, por ajo ka filluar të paguajë një çmim shumë të lartë për përmbajtjen e saj ndaj sanksioneve kundër Rusisë që u miratuan për të ndaluar sulmin brutal ndaj fqinjit të saj”, tha Hill para mediave në Serbi.

Kujtojmë se edhe një herë, Serbia ka refuzuar t’i vendosë sanksione Rusisë për luftën e paprovokuar në Ukrainë.

Kjo e bën Serbinë si të vetmin shtet kandidat për t’u anëtarësuar në BE, që nuk pranon të vendosë sanksione ndaj Rusisë.

Serbia sërish refuzoi t’i vendosë sanksione Rusisë

 

<p>The post Hill: Serbia veç ka filluar të paguajë “çmim të lartë” për mosvendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,748FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy