12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Gjermania konfirmon zyrtarisht dërgimin e tankeve në Ukrainë

Gjermania ka konfirmuar se do të dërgojë tanket Leopard 2 në Ukrainë dhe do të autorizojë rieksportin e tyre nga vendet partnere, transmeton Reporteri.net.

Kështu tha në një deklaratë gjatë ditës së sotme zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Hebestreit.

Lajmi në përditësim…

 

<p>The post Gjermania konfirmon zyrtarisht dërgimin e tankeve në Ukrainë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles