5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Dy të vrarë e disa të lënduar nga një sulm me thikë në një stacion treni në Gjermani

Dy persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një sulm me thikë në një tren në veri të Gjermanisë, tha Policia.

Policia gjermane tha se sulmuesi i dyshuar është kapur nga autoritetet.

Sulmi ndodhi në një tren që po udhëtonte midis qytetit të Hamburgut dhe Kielit, thanë autoritetet.

Policia po kryen hetime në stacionin e trenit në Broksted, tha kompania e trenave të Gjermanisë, duke shtuar se disa shërbime midis Hamburgut dhe Kielit janë pezulluar.

Treni po udhëtonte në relacionin midis këtyre dy qyteteve, kur një pasagjer nisi të sulmonte me thikë njerëzit e tjerë, raportuan mediat gjermane.

<p>The post Dy të vrarë e disa të lënduar nga një sulm me thikë në një stacion treni në Gjermani first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles