7.8 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutojnë për “ngritjen e rrezikshme të tensioneve në Kosovë”, njofton Stano


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian sot (të hënën) do të diskutojnë “për ngritjen e rrezikshme të tensioneve në Kosovë”, bëri të ditur zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, shkruan gazeta online Reporteri.net.

Para takimit ministror, edhe Shefi i Diplomacisë Evropiane, Josep Borell, ka thënë se prishja e tillë e paqes publike dhe dhuna janë të papranueshme dhe se palët duhet t’i kthehen tryezës së bisedimeve.

“E di që të dyja palët janë të gatshëm për deeskalim dhe fuqishëm i nxis ta bëjnë këtë. Kam qenë në kontakt me Kryeministrin Kurtiu, Ndërmjetësin Lajçak, i cili ka qenë në kontakt me Presidentin e Serbisë. Këso shqetësimesh të paqes publike dhe dhuna janë të papranueshme. Ata duhet t’i kthehen Dialogut”, ka thënë Borell.

<p>The post Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutojnë për “ngritjen e rrezikshme të tensioneve në Kosovë”, njofton Stano first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles