12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Edhe nëse humb ndaj Kroacisë, për Messin ndeshja e nesërme s’do të jetë e fundit në Botëror

Nesër me fillim nga ora 20:00, Argjentina dhe Kroacia do të luajnë ndeshjen gjysmëfinale të Kampionatit Botëror.

Messi do të synojë finalen e dytë të Botërorit me Argjentinën dhe e ka mundësinë e fundit të fitojë trofeun e vetëm që i mungon.

Por, ndeshja e nesërme s’do të jetë e fundit për shtatë herë fituesin e Topit të Artë në këtë Kampionat Botëror.

Kjo pasi që edhe në rast fitoreje, edhe në rast humbjeje, Messi do ta zhvillojë edhe një ndeshje në këtë Botëror.

Nëse fiton, Messi me Argjentinën do të luajë në finale. Në rast humbjeje, ata do të luajnë edhe për vendin e tretë.

<p>The post Edhe nëse humb ndaj Kroacisë, për Messin ndeshja e nesërme s’do të jetë e fundit në Botëror first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles