12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Brazili dëshiron që Carlo Ancelotti të marrë drejtimin e kombëtares së tyre

Federata Braziliane e Futbollit është ende në kërkim të një trajneri për të marrë drejtimin e ‘Selecaos’. Një nga opsionet që po shqyrtojnë është trajneri aktual i Real Madridit, Carlo Ancelotti.

Ëndrra e Brazilit u shua nga Kroacia në Kupën e Botërorit, gjë që ua ndali gëzimin e Kariokas.

Tite menjëherë u largua nga ekipi kombëtar, kështu duke lënë zbrazëtirë në ekip.

Por, braziliant nuk janë për ngut. Ata duan emër të madh botëror e me përvojë, që do të shpiente në titullin e gjashtë botëror aq shumë të dëshiruar.

Gazeta lokale “UOL” shkruan se Carlo Ancelotti tashmë ka marrë postin e lidershipit në dëshirat e tyre, duke rikujtuar që italiani nuk e përjashtoi këtë mundësi tetorin e kaluar në bisedimet me Federatën Braziliane të Futbollit.

Ideja e tij, sipas gazetës, është të përfundojë sezonin me Real Madridin, dhe një vit pas skadimit të kontratës, të merr përsipër Brazilin.

E tëra kjo anipse kishte njoftuar se pas Real Madridin do penzionohej. /Reporteri.net/

<p>The post Brazili dëshiron që Carlo Ancelotti të marrë drejtimin e kombëtares së tyre first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy