5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Trajkoviq: Serbët në Kosovë duhet të çlirohen nga kriminelët

Politikania serbe Rada Trajkoviq, i ka thënë presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se kot tenton ta trembë.

Trajkoviq ka thënë se ajo është në anën e duhur dhe se serbët në Kosovë duhet t’i heqin qafe kriminelët.

“Më kot po përpiqesh të më trembësh Aleksandar Vuçiq. Më kot analistët e tu në Pink çdo ditë tentojnë të më portretizojnë para gjithë kombit. Më kot ju zgjoni edhe ‘të fjeturit’ brenda opozitës në përpjekje për të më diskredituar. Unë jam në anën e duhur. Serbët në Kosovë duhet të çlirohen nga kriminelët!”, ka shkruar Trajkoviq në Twitter.

Trajkoviq së fundi është emëruar këshilltare e ministrit të ri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq.

Uzalud pokušavaš da me uplašiš @avucic Uzalud mi tvoji analitičari na Pink-u 24h dnevno crtaju metu pred celom nacijom. Uzalud budiš čak i svoje ‘spavače’ unutar opozicije u pokušaju da me diskredituješ. Ja sam na ispravnoj strani. Srbi na Kosovu se moraju osloboditi kriminalaca!

— Rada Trajkovic (@trajkovic_rada) December 11, 2022

<p>The post Trajkoviq: Serbët në Kosovë duhet të çlirohen nga kriminelët first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy