5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Rama tejet i kënaqur me reagimin e SHBA-ve dhe Britanisë për heqjen e barrikadave në Veri

Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë, i ka përshëndetur deklaratat e ambasadave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Britanisë së Madhe në Prishtinë dhe Beograd.

Në deklarata kërkohet heqja e menjëhershme e barrikadave në Veri të Kosovës të vendosura nga serbët lokalë.

Po ashtu kërkohet edhe që të shmanget përshkallëzimi, si dhe dënohen sulmet ndaj Policisë së Kosovës dhe EULEX-it.

“Nuk mund të pajtohem më shumë. Me zë të lartë dhe të qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë”, shkroi Rama në Twitter.

<p>The post Rama tejet i kënaqur me reagimin e SHBA-ve dhe Britanisë për heqjen e barrikadave në Veri first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles