12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Më në fund Ronaldo e thyen heshtjen pas eliminimit nga Botërori: Dje ëndrra mori fund

Cristiano Ronaldo ka reaguar më në fund, pasi Portugalia u eliminua nga Kupa e Botës.

Maroko mposhti 1:0 Portugalinë në çerekfinale.

Ronaldo ishte në bankën rezervë në dy ndeshjet, kurse mbrëmë shpërtheu në lot pas eliminimit.

Ndërsa sot, ka ardhur edhe reagimi i tij i gjatë.

“Fitimi i një Kupe Bote për Portugalinë ishte ëndrra më e madhe dhe më ambicioze e karrierës sime. Fatmirësisht fitova shumë tituj të përmasave ndërkombëtare, përfshirë Portugalinë, por vendosja e emrit të vendit tonë në pozitën më të lartë në Botë ishte ëndrra ime më e madhe. Unë luftova për të. Luftova shumë për këtë ëndërr. Në 5 paraqitjet që shënova në Kupat e Botës gjatë 16 viteve, gjithmonë në krah të lojtarëve të mëdhenj dhe i mbështetur nga miliona portugezë, dhashë gjithçka. Lash të gjitha në fushë. Unë kurrë nuk e ktheva fytyrën time në luftë dhe kurrë nuk hoqa dorë nga ajo ëndërr, mjerisht dje ëndrra mbaroi. Nuk ia vlen të reagosh ndaj nxehtësisë. Thjesht dua që të gjithë ta dini se shumë është thënë, shumë është shkruar, shumë është spekuluar, por përkushtimi im ndaj Portugalisë nuk ka ndryshuar për asnjë moment. Unë isha gjithmonë një që luftoja për objektivin e të gjithëve dhe kurrë nuk do t’ia ktheja shpinën kolegëve dhe vendit tim. Nuk ka shumë për të thënë tani për tani. Faleminderit Portugali. Faleminderit Katar Ëndrra ishte e bukur ndërsa zgjati… Tani, po shpresojmë që koha të jetë këshilltar i mirë dhe të lejojë secili të nxjerrë përfundimet e veta”, shkroi Ronaldo.

<p>The post Më në fund Ronaldo e thyen heshtjen pas eliminimit nga Botërori: Dje ëndrra mori fund first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy