12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Këshilltarët e Scholz e Macron, Escobar dhe Lajçak më 17 dhjetor në Beograd

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar në një paraqitje televizive të dielën së në Serbi se më 17 dhjetor do të qëndrojnë Këshilltarët e Kancelarit gjerman dhe Presidentit të Francës si dhe emisarët Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajcak.

“Do të jenë 4- 5 orë të bisedimeve të rëndësishme, deri atëherë do të provojmë ta ruajmë në çdo mënyrë paqen dhe do të japim gjithçka nga vetja”, ka deklaruar Vuçiq.

Ndërkohë, këshilltari special amerikan Dereck Chollet do të udhëtojë po ashtu në rajon nga 12 dhjetori. Ai do ta nisë vizitën nga Kosova, ku pjesë e delegacionit do të jetë edhe Gabriel Escobar emisar i SHBA për bisedimet Kosovë- Serbi.

<p>The post Këshilltarët e Scholz e Macron, Escobar dhe Lajçak më 17 dhjetor në Beograd first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy