13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Zogaj: Derisa këta eksperimentojnë, plagosen policë, bllokohen rrugë dhe krijohen situata konflikti

Njohësi i çështjeve politike, Petrit Zogaj, e ka komentuar vendimin e Presidentes Osmani për t’i shtyrë zgjedhjet në veri të vendit.

Sipas Zogajt, vendimi për mbajtje të zgjedhjeve ishte populist e i papërgjegjshëm, ndërsa ky i fundit për shtyrje, shpërfaq dorëzim nga ana e institucioneve të Kosovës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Tash, masi e pane qe s’kane kurrfare kontrolli ne keto kater komuna, kur e pane qe situata mundet me u perkeqesu, kur e pane qe keta populiste munden me dale keq nga kjo situate, thojne qe po i shtyjme zgjedhjet. Ne kete eliten aktuale, eshte nje kombinin i cuditshem i injorances, pra nje padije e madhe dhe populizmit”, shkroi Zogaj në Facebook.

“Derisa keta eksperimentojne, plagosen police, bllokohen rruge dhe krijohet situate konflikti.” /Reporteri.net/.

Postimi i plotë:

Zgjedhjet nuk ishin shpallur qe qytetaret ne kater komuna te votonin udheheqjen komunale, por per te na thene neve qe “ja me neve s’ka kompromis.” Vendimi per ato zgjedhje ishte puro populist dhe i papergjegjshem.

Tash, masi e pane qe s’kane kurrfare kontrolli ne keto kater komuna, kur e pane qe situata mundet me u perkeqesu, kur e pane qe keta populiste munden me dale keq nga kjo situate, thojne qe po i shtyjme zgjedhjet.

Ne kete eliten aktuale, eshte nje kombinin i cuditshem i injorances, pra nje padije e madhe dhe populizmit.

Derisa keta eksperimentojne, plagosen police, bllokohen rruge dhe krijohet situate konflikti.

<p>The post Zogaj: Derisa këta eksperimentojnë, plagosen policë, bllokohen rrugë dhe krijohen situata konflikti first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles