7.3 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Serbët lokalë mblidhen në Rudarë, pas raportimeve për një arrestim

Qytetarët serbë në veri kanë filluar të mblidhen në Rudarë, në afërsi të Zveçanit.

Radio Evropa e Lirë raporton aty janë parë burra të maskuar dhe gra.

Arsyeja e mbledhjes ende nuk është bërë e ditur, por ka informata se kjo vjen pas një arrestimi në veri.

Në këtë vend, Rudarë, më herët janë ngritur barrikada nga serbët lokalë.

Gazeta Online Reporteri.net ka kontaktuar me zëvendësdrejtorin e Policisë në Veri, Besim Hoti, por ai nuk ka dhënë detaje rreth këtyre raportimeve.

 

<p>The post Serbët lokalë mblidhen në Rudarë, pas raportimeve për një arrestim first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy