5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Messi për Van Gaal: Nuk më respektoj para ndeshjes, ai shitet se luan futboll të mirë

Lionel Messi foli pas ndeshjes për trajnerin e Holandës, Louis Van Gaal, me të cilin kishte një përplasje të premten mbrëma.

Kombëtarja argjentinase triumfoi pas ekzekutimit të penalltive dhe siguroi kalimin për në gjysmëfinale.

Përballja u përshkrua edhe me tensione, si gjatë ndeshjes, ashtu edhe pas përfundimit të saj.

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit foli edhe për trajnerin holandez, i cili para ndeshjes kishte thënë se Messi nuk angazhohet në mbrojtje, kur Argjentina nuk e ka topin, teksa kishte synuar që të shfrytëzonte këtë.

“Ndihem i pa respektuar nga Van Gaal pas komenteve të tij para ndeshjes dhe disa lojtarë holandezë folën shumë gjatë lojës”, u shpreh ai para gazetarëve.

“Van Gaal thotë se ai luan futboll të mirë dhe më pas ai vendos të luajë me topa të gjatë”, tha Messi për taktikat e Van Gaalit.

“Ne e meritonim të kalonim dhe kështu ndodhi”, shtoi shtatë herë fituesi i “Topit të Artë”.

Argjentina në gjysmëfinale të Kupës së Botës “Katar 2022” do të takohet me Kroacinë.

<p>The post Messi për Van Gaal: Nuk më respektoj para ndeshjes, ai shitet se luan futboll të mirë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles