7.3 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Edhe Kurti pjesë e takimit të Osmanit me partitë politike

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka nisur takimin konsultativ me partitë politike lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve në komunat veriore.

Në takim po marrin pjesë të gjitha partitë politike përpos AAK-së, shkruan Reporteri.net.

Aty është parë i pranishëm edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka dhënë rekomandim për shtyrjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të cilat do të mbahen më 18 dhe 25 dhjetor 2022.

Kjo u bë e ditur në mbledhjen e sotme të KQZ-së, vetëm një ditë pasi ky institucion mbajti mbledhje me dyer të mbyllura.

Sipas anëtarëve të KQZ-së janë institucionet e sigurisë që u takon të flasin për sigurinë.

Ditë më parë presidentja Osmani tha se vendimi për zgjedhjet është “çështje” ditës. /Reporteri.net

<p>The post Edhe Kurti pjesë e takimit të Osmanit me partitë politike first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles