12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Dalin pamjet: Ky është ish-polici serb që u arrestua në Jarinjë

Qytetarët serbë në veri kanë filluar të mblidhen në Rudarë, në afërsi të Zveçanit.

Siç raporton REL, rrugët janë bllokuar në Rudarë, komuna e Zveçanit, si dhe në Leposaviq.

Siç ka thënë drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Petar Petkoviq protesta e tyre po bëhet për të kundërshtuar arrestimin e ish-policit serb Dejan Pantiq.

Në media është publikuar edhe një fotografi të këtij të fundit gjatë arrestimit në pikën kufitare në Jarinje./Reporteri.net

 

<p>The post Dalin pamjet: Ky është ish-polici serb që u arrestua në Jarinjë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles