5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Çitaku-Kurtit: Serbia pro-aziatike? Kryeministër, nalu se na bone horë

Nënkryetarja e PDK’së, Vlora Çitaku i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi ky i fundit tha se ‘Me këtë udhëheqje që ka, Serbia është autokratike, pro-aziatike dhe luftënxitëse’.

Çitaku përmes një shkrimi në Facebook ka kërkuar nga kryeministri që të ndalet me të tilla deklarata, pasi thotë se ‘na bone horë’.

“Serbia Pro-Aziatike Kryeministër??!!! Ia dhe Serbisë një tabor të paqenë. A është Japonia aziatike? Korea e Jugut? Tajlanda?!!! Nalu Kryeministër se na bane horë”.

Postimi i saj:

Kurti i kërkon SHBA’së e BE’së që t’i vendosin dënime Serbisë, KFOR’it largimin e barrikadave

<p>The post Çitaku-Kurtit: Serbia pro-aziatike? Kryeministër, nalu se na bone horë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy