5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Belgjika ashpërson masat: Nuk do të ketë ngrohje në ambientet e jashtme

Belgjika do të ashpërsojë masat duke ndaluar ngrohjen në ambientet e jashme në kafene dhe restorante për të kursyer energji.

Vendimi do të hyjë në fuqi nga janari i vitit 2023. Në një përpjekje për të zbutur shqetësimet e biznesit për humbjen e mundshme të klientëve, autoritetet lokale kanë prezantuar një program që përfshin shpërndarjen e qindra batanijeve në restorante dhe bare.

Megjithëse kostoja e tyre e lartë ka bërë që shumë pronarë të restoranteve dhe bareve ta bëjnë vullnetarisht diçka të tillë./abcnews.al/

<p>The post Belgjika ashpërson masat: Nuk do të ketë ngrohje në ambientet e jashtme first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy