7.8 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Digjet një autoblindë e FSK-së

Një autoblindë e Forcës së Sigurisë së Kosovë për shkaqe teknike është përfshirë nga zjarri.

Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosova, Shefi për komunikim strategjik në Ministrinë e Mbrojtjes, Sefer Isufi.

Isufi thotë nuk ka të lënduar nga ky incident dhe se zjarri është neutralizuar nga personeli i FSK-së.

“Sot në ora 14:00, gjatë lëvizjes së konvojit të automjeteve ushtarake të FSK-së nga Prishtina në Istog, në fshatin Krivovë, për shkaqe teknike të brendshme të instalimit, automjetit ka marrë zjarr. Gjatë këtij incidenti nuk ka pasur të lënduar, dhe zjarri është neutralizuar nga vetë personeli i FSK-së me mbështetje të zjarrfikësve” tha Seferi.

<p>The post Digjet një autoblindë e FSK-së first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy