5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë dhe delegacioni i saj priten nga Presidentja Osmani

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim Ambasadoren e Vullnetit të Mirë, Elvana Shala, bashkë me delegacionin e saj.

Ky takim u zhvillua në ditën e dytë të Kongresit botëror për Persona me Aftësi të Kufizuara, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Në takim, Shala e njoftoi Presidenten lidhur me ecurinë e ditës së parë të kongresit, derisa shkëmbyen ide për bashkëpunime të tjera.

“Ne diten e dyte te Kongresit boteror per Persona me Aftesi te Kufizuara bashke me delegacionet nderkombetare nga e tere bota qe moren pjese ne kongres, u pritem nga Presidentja e Kosoves znj. Vjosa Osmani e cila ishte e para qe mbeshteti ne plotni kete projekt, dhe te cilen e njoftova me tere ecurine e dites se pare te kongresit dhe temat e konkluzionet qe u diskutuan, duke u zotuar keshtu bashke qe ky rrugetim i mbeshtetjes se plotfuqishme i kesaj kategorie te vazhdoj me tutje deri ne integrimin e plote e te barabarte te te gjithve ne shoqeri.

Presidentja me shume ngrohtesi bashkebisedoj edhe me delegacionin duke shkembyer ide per bashkepunim te metutjeshem dhe i falenderoj per kontributin e tyre ne kongres”, shkroi Shala në Facebook. /Reporteri.net/.

Postimi i saj i plotë:

<p>The post Ambasadorja e Vullnetit të Mirë dhe delegacioni i saj priten nga Presidentja Osmani first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy