12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Theret me thikë politikani opozitar i Turqisë

Ozturk Yılmaz, Kryetari i Partisë së Inovacionit, u sulmua me thikë në zyrën e tij.

Mësohet se Yilmazit është goditur tre herë me thikë dhe është alivanosur, por gjendjen shëndetësore e ka të mirë.

Ai pas incidentit ka deklaruar se “janë njerëzit e Erdoganit ata që kryen sulmin”, raporton t24.

“Kjo është një çështje politike, jo një çështje gjyqësore. Unë jam këtu, do të vazhdojë edhe më i fortë”, shtoi ai.

Në deklaratën e Drejtorisë së Përgjithshme të Sigurisë (EGM) së Stambollit, bëhet e ditur se është kapur sulmuesi Serhat K.

 

<p>The post Theret me thikë politikani opozitar i Turqisë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy