12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina

Lionel Messi po kërkon të barazojë rekordin e golave ​​të Argjentinës në Kupën e Botës.

Argjentina në çerekfinale do të takohet me Holandën, ndeshje e cila do të zhvillohet të premten.

Messi, i cili deri tash ka shënuar 3 gola, tani po synon të barazojë rekordin e legjendës, Gabriel Batistuta, në Kupën e Botës.

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” ka nëntë gola në pesë turne dhe po kërkon të arrijë dhe të kalojë rekordin e Batistutas, i cili ka 10 gola të shënuara në Kupën e Botës.

Aktualisht, Messi është në vendin e dytë në garën për Këpucën e Artë në Kupën e Botës “Katar 2022”, pas Kylian Mbappes të Francës, i cili numëron 5 gola.

Mbetet të shihet nëse 35-vjeçari do të regjistrojë një tjetër rekord.

Ndeshja mes Holandës dhe Argjentinës do të zhvillohet nesër, nga ora 20:00.

<p>The post Messi synon të thyejë një tjetër rekord të madh te Argjentina first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles