7.3 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Memli Krasniqi takon Ambasadorin Amerikan, flasin për gjendjen e sigurisë dhe zgjedhjet në pjesën veriore

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Jeffrey Hovenier ku diskutuan për zhvillimet e fundit politike, me theks të veçantë gjendjen e sigurisë në pjesën veriore dhe procesin zgjedhor në katër komunat atje.

Kreu i PDK-së la thënë se po presin nga Qeveria dhe institucionet e Kosovës që të sigurojnë kushtet e favorshme për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.

Ai tha se garantimi i sigurisë për secilin qytetar të Republikës së Kosovës duhet të jetë prioritet kryesor.

“Ambasadorin Hovenier e informova për qëndrimin e PDK-së rreth këtij procesi. Ne i jemi përgjigjur Dekretit të Presidentes për këtë proces zgjedhor dhe në respektim të afateve dhe ligjeve kemi propozuar kandidatët tanë për kryetarë dhe asamblistë në katër komunat në veri”, tha Krasniqi.

Postimi i plotë:

<p>The post Memli Krasniqi takon Ambasadorin Amerikan, flasin për gjendjen e sigurisë dhe zgjedhjet në pjesën veriore first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy