5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Deputeti i PDK-së: Kam informata se Presidentja e ka marrë vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve

Deputeti i PDK’së, Rashit Qalaj, po pretendon se zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri do të shtyhen patjetër, madje se edhe është marrë vendim për këtë.

Ai tha se, me informata që posedon, Presidentja Osmani e ka marrë vendimin për shtyrje të zgjedhjeve, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Problemin tani e kemi që është një moment shumë i rëndësishëm, që lidhet me zgjedhjet. Jam i sigurt 100% që zgjedhjet do të shtyhen, madje me informatat që i kam unë, e di që presidentja e ka marrë vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve, mirëpo këtë vendim s’e dimë se si do ta paketojë dhe ta arsyetojë”, ka thënë ai në T7.

Sipas Qalajt, veprimet e fundme të Policisë në koordinim me KQZ’në ishin të qëllimshme, për “t’ua prekur pulsin” bandave kriminale atje.

“Edhe aksioni i para dy ditëve, policia bashkë me KQZ-në që shkuan në Zubin Potok dhe provuan të shkojnë në Mitrovicën Veriore, për mua ishte një prekje pulsi se si do të reagojnë bandat kriminale atje, dhe ta bëjnë pastaj një vlerësim për presidenten e vendit”, ka deklaruar ai.

Ai po ashtu theksoi se dërgimi i forcave policore në veri, që u bë sonte, është i vonuar.

“Është dashur të dërgohen më herët”, ka thënë ai. /Reporteri.net/.

Chollet para ardhjes në Prishtinë: Zgjedhjet në veriun e Kosovës duhet të shtyhen

<p>The post Deputeti i PDK-së: Kam informata se Presidentja e ka marrë vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles