5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Arrestohet një serb për dëmtim të varrezave ortodokse në Kllokot

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person të nacionalitetit serb në Kllokot, me dyshimin se ka dëmtuar disa varreza ortodokse në këtë qytet, ka konfirmuar për KosovaPress zëdhënësi i policisë rajonale për Gjilan Ismet Hashani.

I dyshuari me inicialet T.N. (1985), me vendbanim në Kllokot, veprën penale e ka kryer më 2 tetor 2022 dhe para avokatit mbrojtës e ka pranuar atë.

Ndaj tij është iniciuar vepra penale “dëmtim i varreve apo kufomave”.

<p>The post Arrestohet një serb për dëmtim të varrezave ortodokse në Kllokot first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles