13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Abdixhiku takohet me ambasadorin amerikan: “Koordinimi me aleatët garancë e sigurisë sonë nacionale”


Zhvillimet politike të fundit në vend ishin temë në takimin ndërmjet Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ambasadorit amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, raporton gazeta online Reporteri.net.

Theks i veçantë i diskutimeve, siç njoftoi Abdixhiku, ishte situata e sigurisë në në Republikën e Kosovës.

“LDK beson se koordinimi i ngushtë i institucioneve të vendit me aleatët tanë strategjik është garancë e sigurisë sonë nacionale dhe e rrugëtimit tonë euroatlantik”, ka shkruar Lumir Abdixhiku.

<p>The post Abdixhiku takohet me ambasadorin amerikan: “Koordinimi me aleatët garancë e sigurisë sonë nacionale” first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles