5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Vetëvendosje e kap mirë Telekomin, Burbuqe Hana zyrtarisht merr udhëheqjen – britanikët kundër përzgjedhjes së saj

Burbuqe Hana, e afërt me Lëvizjen Vetëvendosje, edhe zyrtarisht ka marrë udhëheqjen e Telekomit të Kosovës për një mandat 3 vjeçar, shkruan gazeta online Reporteri.net. 

Klan Kosova raporton se Hana u vu në krye të Telekomit pas presioneve të mëdha ndaj bordit, kjo pasi që Komisioni Britanik i cili mori pjesë në rekrutimin për këtë pozitë propozoi për kryeshef të Telekomit, Kreshnik Domin.

Në fakt në rezultatet e prezantuara ky komision propozoi vetëm Domin për këtë pozitë. Domi aktualisht mbanë pozitën e drejtorit të Shitjes në Telekomin e Kosovës.

Lajmi është konfirmuar për “Kiks Kosova” nga anëtarja e bordit, Mimoza Vila.

Burbuqe Hana në maj të vitit 2020, gjatë qeverisë Kurti 1, ishte emëruar Ushtruese e Detyrës së Kryeshefes së Telekomit.

Përveç e afërt me VV’në, ajo kishte qenë aktive edhe në të paktën një protestë të kësaj partie, gjatë kohës kur ka qenë në opozitë.

Gazeta Online Reporteri.net ka ditë që ka kërkuar sqarime nga Telekomi në lidhje me dy konkurse të hapura nga kjo ndërmarrje si dhe mundësinë e favorizimit apo kurdisjen e këtyre konkurseve, por nuk ka marrë asnjë përgjigje.  /Reporteri.net/.

<p>The post Vetëvendosje e kap mirë Telekomin, Burbuqe Hana zyrtarisht merr udhëheqjen – britanikët kundër përzgjedhjes së saj first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles