6.7 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Vdes Faik Ramadani, babai nga Reçaku të cilit ju vranë tre djemtë në luftë

Ka vdekur Faik Ramadani nga Reçaku, “njeriu i hekurt” – i cili jetoi 24 vite me plagë në shpirt për humbjen e tre djemve në masakrën e Reçakut.

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta, e kanë bërë të ditur familjarët.

Tashmë i ndjeri, ishte babai i tre djemve Fatmirit Saliut dhe Nexhatit, të cilët ishin vrarë në Reçak me 15 janar 1999.

Ai ishte edhe personi më i moshuar në fshatin Reçak.

“Pak orë me parë, ka ndërruar jetë Haxhi Faik Ramadani, me i moshuari i fshatit, i cili dha shumë për çlirimin e vendit 3 djemtë e tij, por ishte shumë i fort, krenar dhe durimtar, Zoti e shpërbleftë me Xhennet! Ishte njeri me vlera të mëdha, ngushëllime familjes!”, thuhet në njoftimin për vdekjen e tij.

<p>The post Vdes Faik Ramadani, babai nga Reçaku të cilit ju vranë tre djemtë në luftë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles