7.8 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Presidentja Osmani takohet me kryeministren italiane Giorgia Meloni në Tiranë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni të mërkurën e 7 dhjetorit në kryeqytetin e Shqipërisë Tiranë.

“Mbështetja dhe përkushtimi i vazhdueshëm i Italisë për avancimin e procesit të integrimit të Kosovës në BE ka rezultuar i çmueshëm”, ka shkruar Osmani në Twitter.

“Në Tiranë pata kënaqësinë të takoj kryeministren italiane Giorgia Meloni, ku diskutuam për marrëdhëniet tona të forta dypalëshe dhe gatishmërinë për të hapur kapituj të rinj bashkëpunimi”, ka shtuar Osmani.

E para e Kosovës është në Shqipëri ku e ka përfaqësuar Kosovën në Samitin BE- Ballkani Perëndimor që është mbajtur për herën parë në jashtë vendeve të BE-së, ku për herë të parë në Ballkani Perëndimor.

<p>The post Presidentja Osmani takohet me kryeministren italiane Giorgia Meloni në Tiranë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles