5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Personi i viti 2022 sipas “TIME”: Volodymyr Zelensky, shpirti i Ukrainës

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është shpallur personi më me ndikim në botë për vitin 2022, sipas revistës “Time”.

Suksesi i Zelenskit si udhëheqës i kohës së luftës është mbështetur në faktin se guximi është ngjitës, shkruan Simon Shuster.

Ajo u përhap përmes udhëheqjes politike të Ukrainës në ditët e para të pushtimit, pasi të gjithë e kuptuan se Presidenti kishte ngecur.

Instinktet e tij profesionale që rrjedhin nga një jetë si aktor në skenë nënkuptonin se ai dinte të lexonte një turmë dhe të reagonte ndaj disponimeve dhe pritjeve të saj. Tani publiku i tij ishte bota. Ai ishte i vendosur të mos i zhgënjente, shkruan TIME.

<p>The post Personi i viti 2022 sipas “TIME”: Volodymyr Zelensky, shpirti i Ukrainës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy