7.8 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 23 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”.

Federata e Futbollit të Kosovës u ankua zyrtarisht në FIFA për këtë gjest.

Përveç FFK-së, ankesë bëri edhe Komiteti Olimpik i Kosovës në FIFA dhe në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar.

Ky gjest ndodhi në ndeshjen e parë të Serbisë në Kampionatin Botëror ndaj Brazilit

<p>The post FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles