12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Haziri: Emërimi i Rashiqit e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik i Tiranës


Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka reaguar pas përfundimit të samitit të Tiranës, duke thënë se kur e tërë Evropa zbarkoi në Samitin historik e më të madhin të organizuar ndonjëherë në Tiranë, kryeministri Kurti u la jashtë dhe e përcolli prej Prishtinës.

Haziri ka thënë se “Kurti akuzon qeveritë e kaluara për çdo gjë, por emëron ministra nga e kaluara prej Listës ‘Povratak’. Dikur kësaj liste i referohej me ‘Serbët e Thaçit’ e sot po të njëjtit i rehabiliton në Kabinet ministrash”.

“E sot, kur e tërë Europa zbarkoi në Samitin historik e më të madhin të organizuar ndonjëherë në Tiranë, Kurti u la jashtë dhe e përcolli prej Prishtinës. Duket se emërimi i Rashiqit e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik i Tiranës!”, ka shkruar Haziri, në një postim në Facebook.

Postimi i tij i plotë:

<p>The post Haziri: Emërimi i Rashiqit e përjashtoi Kurtin nga Samiti historik i Tiranës first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles