13.1 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Grushti ndaj Sali Berishës, reagon Ambasada Amerikane në Shqipëri

Ambasada amerikane ka reaguar për sulmin ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, i cili u godit me grusht nga një person paraditen e të martës, teksa po niste protesta e opozitës.

“U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj një anëtari të Parlamentit dhe presim që autoritetet ta hetojnë plotësisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin”, tha një zëdhënës i ambasadës për A2 CNN.

Pasi mbylli protestën e tij, Sali Berisha hodhi akuza ndaj qeverisë, duke thënë se ata kanë organizuar sulmin fizik ndaj tij.

Për Berishën kjo ishte protesta e jetës, që sipas tij do të shkruhet me germa të arta.

“Regjimi i shëmtuar bëri gjithçka që protesta jonë të mos zhvillohej, kaloj edhe në një akt që dëshmoi karakterin për një krimineli si Edi Rama. Ai që e organizoi zgjodhën një person që mund të bëjë çdo gjë. E panë si një masë të fundit pasi ju panë juve protestues. Këtë protestë historia do ta shkruaj me germa të arta. Kjo e sotmja ka qenë kryeprotesta e jetës. Nuk ka forcë në botë që të na ndalojë.” tha Berisha.

<p>The post Grushti ndaj Sali Berishës, reagon Ambasada Amerikane në Shqipëri first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Generated by Feedzy