12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

“Evropë na hidh një jelekë shpëtimi”, nis protesta e opozitës në Tiranë

Me pankarta në duar qytetarë të shumta i janë drejtuar Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit” nga sheshi “Skënderbej.

“Europe, throw us a life vest!”, shkruhet në një prej pankartave që mbahet nga protestusit, ndërsa një tjetër thotë “‘Duam demokraci, jo stabilokraci’.

Ndërkohë kujtojmë se është duke u zhvilluar ditën e sotme në Tiranë Samiti i Bashkimit Europian më Ballkanin Perëndimor, teksa nga ana tjetër pritet që të organizohet gjithashtu edhe protesta e thirruar nga Partia Demokratike.

Kryeqyteti është mobilizuar dhe blinduar nga forcat e policisë teksa në patrullim janë dhe helikopterët në perimetrin e sigurisë.

<p>The post “Evropë na hidh një jelekë shpëtimi”, nis protesta e opozitës në Tiranë first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles