5.9 C
New York
E martë, 21 Mars, 2023

Buy now

Dyshime për bombë brenda objektit të KKZ-së në Mitrovicën e Veriut

Policia e Kosovës dhe EULEX janë pozicionuar në veri, ku po vëzhgojnë situatën pas raportimeve për disa shpërthime në atë pjesë të vendit.

T7 raporton se ekipet e policisë janë duke u marrë me një bombë dore që është brenda zyrës së Komisionit Komunal Zgjedhor.

Si rrjedhojë, objekti i KKZ-së në Mitrovicë të Veriut është rrethuar me shirita.

Sot në veri të Kosovës janë dëgjuar disa shpërthime, çka ka tensionuar situatën atje.

Kujtojmë se serbët në veri nuk kanë lejuar sot që zyrtarët komunal të zgjedhjeve të kryejnë detyrën e tyre lidhur me zgjedhjet lokale që do të mbahen me 18 dhjetor.

Lidhur me situatën në Veri, sot Policia e Kosovës e ka lëshuar një komunikatë.

“Në orët e para të pasdites së sotme, në disa zona të Zubin Potok-ut dhe Mitrovicës Veri janë regjistruar disa incidente (dyshohet shkrepje armësh e shpërthime), por deri në këto momente nuk janë raportuar lëndime nga këto incidente, përderisa raportohet se protestuesit kanë demoluar zyrat e komisionit komunal zgjedhor”, thuhej në komunikatë.

<p>The post Dyshime për bombë brenda objektit të KKZ-së në Mitrovicën e Veriut first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles