12.9 C
New York
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Buy now

Tahiri: Edhe sa kohë BE-ja do ta tolerojë Serbinë me politikën e saj hipokrite?

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, tha se është koha që Bashkimi Evropian, të ndalë tolerimin e politikës së Serbisë.

“Edhe sa kohë BE-ja do ta tolerojë Serbinë me politiken e saj hipokrite “edhe me Rusinë edhe me perëndimin.” Është koha që BE-ja te jete e prerë me Serbine, ta ndalë hipokrizinë e saj për hir të paqes dhe stabilitetit në rajon, Samiti nesër në Tiranë duhet ta zgjidh këtë çështje, ndër shume çështje që ngarkojne Ballkanin kjo eshte ceshtja e pare qe duhet zgjidhur”, ka thënë ajo.

Sipas Tahirit kjo çështje duhet të zgjidhet në samitin BE-Ballkani Perëndimor, i cili të martën do të mbahet në Tiranë.

<p>The post Tahiri: Edhe sa kohë BE-ja do ta tolerojë Serbinë me politikën e saj hipokrite? first appeared on Gazeta Online Reporteri.net.</p>

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,742FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles